Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

>Kitabın içinden çıkan pembecik kız mektubu

>

Malumunuz Taksim’de her sene belli günlerde sahaf festivali yapılıyor. Evvelce gitme şansım olmamıştı, bu senekine ise, denk geldi, gittim. Üç dört kitap aldım, döndüm. Felaket yorgun olduğum için, eve gelince kitapları açma fırsatım olmamıştı, üzerinden birkaç gün geçtikten sonra karıştırdığımda John Bury’nin Düşünce Özgürlüğünün Tarihi adlı kitabının (kapağı yanda) içinde bir mektup buldum.
 Mektubu yayınlayıp yayınlamama konusunda şüphelerim vardı ama ibretlik bir eser olduğu için sonunda yayınlamaya karar verdim. Zaten sahafa düştüğüne göre, sorun yaratacağını düşünmüyorum ama yine de özel isimleri silerek huzurlarınıza sunuyorum bu pembe kalemle yazılmış “kız” mektubunu. Mektubun sahibi ya da muhatabı bu yazıyı görürse, mektubunu istesin benden, yollamayacağım elbette maksat o değerli azizelerle tanışmak. “İstanbul hoş ve de boş” diyerek sizleri mektubun ön ve arka sayfasıyla baş başa bırakıyorum.

Share |

4 comments on “>Kitabın içinden çıkan pembecik kız mektubu

 1. Merope
  05/10/2010

  >çok komik ya :)) liseli herhalde

 2. Anonymous
  05/10/2010

  >tanrım o kadar merak ettim ki devamında neler olduğunu!! =D Özellikle üniversiteye giden kızlarla, Sergen'e aşık kızlar'ın kesişim kümesinin yegane elemanını çok merak ettim. Ayrıca itiraf ediyorum, yazlıkta arkalarına takılan ben ve arkadaşımdı. Kırmızı araba dediği kırmızı değil bordoydu, araba değil doğan görünümlü şahindi =P İbretlik paylaşım, saolasın…

 3. Hegesias
  05/10/2010

  >"Düşünce özgürlüğü"nde gelinen son nokta. Görüyoruz ki, düşünce dediğin öyle özgür falan bırakılmamalıymış. Beni bu hayat değil, sen jakoben yaptın liselim.

 4. Hegesias
  05/10/2010

  >Bu arada doğma büyüme bir İzmirli olarak, İstanbullu'ları kıskanmak için önüme sürekli yeni bir neden çıkıyor. Bir sahaf festivalinizin olması ne büyük şans.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 05/10/2010 by in Başka birtakım hassasiyetler, Genel and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: