Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

Sessizliğin nedeni: Koşuşturmaca

Bir süredir diğer sosyal mecralarda yazmayı sürdürdümse de, burayı boşladım, farkındayım. Bunun temel nedeni bu süreyi dolu dolu geçirmiş olmam: Önce sevdiğim bir yakınım yoğun bakıma kaldırıldı, onun peşinden koştum. Tam eve gelmemin üzerinden bir saat geçmeden Balıkesir’de oturan dayımın vefat haberi geldi, apar topar oraya gittim, 3-4 gün sonra ancak İstanbul’a dönebildim. Döndüm, tam çalışmaya başladım, bismillah, ekşi sözlük yazarlarına dava haberi geldi, ki içlerinde ben de varım. Bu sefer onunla uğraşmaya başladım.

Bütün bu süreçte daha hızlı yazı yazıp iletişim kurabileceğim sosyal mecralarda bulundum. Arada çalışma imkanı da buldum, bunu yadsıyamam ama çalışmaya ayırdığım bu süre oldukça azdı.

Zihnen ve bedenen yorgunum, belki yorgunluğun kapılarını kırarak bir şeyler paylaşabilirim ya da bir süre kendime gelmeyi bekleyeceğim. Makul olan bu “geçiş” sürecini kısa paylaşımlarla geçirip toptan soyutlanmamak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 10/08/2013 by in Felsefe - bilim, Genel and tagged , .
%d blogcu bunu beğendi: