Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

İstiklal’deki Nordsee’de Milörlük oynamak

Nordsee'de special!

Nordsee'de special!

Af buyrun, biraz Vedat Milörlük oynayalım.

Geçen, İstiklal’deki Nordsee’de Evin Spesiyalitesini + patates kızartmasını denedik.

Açıkçası bu menüdeki hiçbir şeyi beğenmedim, spesiyalitedeki patatesler soğuk ve sağlıksız görünüyordu, kızartma oranının tutturulamadığını düşünüyorum (bunu İtalya’da ince hamurdan yapıyorlar!!1), yine spesiyalitedeki sos ile patatesle gelen dondurma külahı malzemesinden yapılmış küçük şeydeki (adlandıramadım) sos aynıydı, doğaldır ki bu sos, patates sosudur, içinde ne olduğunu şu an hatırlayamadığım bu sosun (benden gurme olmayacağı aşikar) patatesle uyum sağladığını söyleyemeyeceğim. Keza parmak patatesler de soğuk ve orantısız kızartılmıştı.

Ekmekler bayat ve soğuktu (her şeyin sıcak olması gerektiğine ilişkin korkunç bir inancım var).

Gelelim balıklara (iyi bir gurme asla bir öküz gibi balığa balık demez, doğrudan cinsiyle söz eder). Izgaradan çupra fileto da soğuktu ve kısmen balık yediğimi bana hatırlattı, zira somon filetodan balık tadı alamadım (somon ile saman arasındaki ses / harf benzerliğinden hareketle iyi bir şaka yapabilirmişim). Karidesler ise azdı, zaten, takip edenleriniz vardır (kelimenin hem ilk, hem de twitter anlamıyla), geçenlerde bir twitimde (bu toprakta yaşayanların önemli bir kısmı gibi, benim de) şu yaşıma gelmiş olmama rağmen karides yemeyi sevmeyle ilgili net bir karara varamadığımı söylemiştim, demem o ki, menüde beni çeken bir unsur olamadı karides de.

Kolaya gelirsek, o da soğuktu ama zaten kendisinden de beklenen bu olduğu için yadırganmadı.

Mekan ise fotoğraflamalık. Bilenler bilir, İstiklal’in sağlı sollu yüksek binalarına çıkıp da insan kalabalığını fotoğraflamak bir İstiklalli alışkanlığıdır. Biz de bu alışkanlıktan kaçamadık, her ne kadar İstiklalli değilsek de. Tuvalet, masalar, iç mekan temizdi (ve soğuktu!1).

İstiklal Nordsee!

İstiklal Nordsee!

“Peki, Cengizciğim tavsiye eder misin Nordsee’yi?” diye sordunuz varsayıyorum ve cevaben şöyle soruyorum, “yemek tavsiye edilir mi?” ve ekliyorum “gurmelik hasretlik!”

One comment on “İstiklal’deki Nordsee’de Milörlük oynamak

  1. adsız
    12/06/2011

    Nordsee yerine esaslı bir balıkçıda karides yemeniz lazım,güveçte mantarlı,bol kaşarlı karides (bunu çok güzel yapan bir yer biliyorum).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: