Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

Beyoğlu

 

 Farklı semtlerden Beyoğlu’na akan birtakım yiğitler var biliyorsunuz. Bunlar İstiklâl’i boydan boya ve enlemesine resimdeki gibi arşınlarlar. Küçük oğlanlardan zamparalığa özenen yaşlı tekelere kadar maksat bellidir: Bir bacak-arası! O olmuyorsa göz zinası. Birbirinden güç alan yiğitlerin, omuz omuza vermiş abazon ormanı kaçkınlarının tek istediği, Türk olsun turist olsun fark etmez, Beyoğlu’ndan bir bacak-arasına kamikaze uçuşu yapabilmektir.
Yukarıdaki duraktan, aralara sapa sapa tünele kadar varırlar. Amaçlarına ulaşamamışlarsa ya da gözleri bacağa, memeye, popoya doymamışsa yeni bir devir başlatarak bu sefer yukarı doğru çıkarlar. Sonra yine aşağı, sonra belki yine yukarı. Yukarı aşağı, yukarı aşağı sanki yatakta partneriyle ileri geri giderek yatağı gıcırdatan bir sex machine gibi, fiziken değilse de ruhen orgazm olurlar, boşalırlar. Beyoğlu’nun bir nevi kerhane gibi olmasının nedeni İstiklâl caddesidir. Boşaldığını anladığın an geri dönersin. Ya Karaköy’den vapurla, ya da yukarıdaki duraklardan kalkan otobüsle eve yönelirsin. 110’un 129t’nin ya da Kadıköy vapurunun seks sonrası içilen sigaradan farkı yoktur. Beşiktaş tarafında trafiğe yakalanırsan biraz keyfin kaçar ama sadece o kadar.
Bakın Remzi Oğuz Arık 1969’da (Coğrafyadan Vatana, Devlet Kitapları, s.260) ne yazmış, değişen bir şey olmamış: “İnanınız hemşehrilerim; benim semtimde oturmak bekârlar için hakikî bir kerbelâ faciasıdır. Ve Türkün çocuğu işte bu sebeple de Beyoğlu’na taşınmaktadır.”


4 comments on “Beyoğlu

 1. gasilhane
  19/03/2010

  >Yazarın belirttiği ejderhaları görmemek içim Beşiktaş'tan öteye gitmiyorum liseden mezun olalı. Herhalde yine değişen birşey olmamış 4 yılda.

 2. jimi the kewl
  19/03/2010

  >Beşiktaş'a bile sızabilirler, dikkatli ol gasil.

 3. pixie
  19/03/2010

  >işin en acı yanı da çok sevdiğim beyoğlunda ağzımın tadıyla dolanamamam belki de… Ne kadar dikkat etmemeye ya da umursamamaya çalışsan da birilerinin kötü niyetine hizmet etmiş oluoyrsun sırf orda bulunarak bile (bir bayan olarak)ve yazık ki değiştiremeyeceğin bir zihniyetle bururn bururna geliyorsun.bir şey daha var ki bunu yapanların sadece erkek değil bayan da olduğunu görüyorsun…İçin buruluyor belki ama herhalde en berbatı bu durum normalleşme sürecine giriyor ve belki de ilerki dönemde artık alışıyorsun. Göze batan hiç bi yanlış kalmıyorbu durumu sevmiyorum 😦

 4. Anonymous
  20/03/2010

  >Ben bu insanlardan utanıyorum,jimi'nin pek çok kere söylediğini söyleyeceğim;yazık kere yazık !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: