Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

>"Freddy’i oynayan adam karıncayı bile incitmezmiş" geyiği

>

Bilmiyorum 90’ların vurgun yemiş teenleri, bugünün yetişkinleri hatırlar mı; böyle delice bir geyik dönerdi etrafımızda. Bütün mahalleleri, sokakları, Freddy Krueger delisi çocukları sarmış bir geyikti. İlk kim dile getirdi, bu virüsü ilk kim damarlarımıza enjekte etti hiç bilme şansımız var mı? Bulalım kendisini. Çünkü burada şöyle bir zeka işliyor: “Evet Freddy filmlerinde dehşet var ama normalde rol yani bütün bunlar, aktör sonuçta. Gerçek hayatında pamuk gibi adammış.” Zannedersiniz ki Diderot’nun Aktörlük kitabını okumuş da konuşuyor. Bilmiyorum bu görüntüler geyiği yeniden diriltir mi, gerçi iletişim çağında olduğumuzu taze hatırlamış bulunuyoruz, geyiklerin değeri arttı:

One comment on “>"Freddy’i oynayan adam karıncayı bile incitmezmiş" geyiği

  1. >yanlış şeyleri yanlış zamanda okumak bile her şeyi tepe taklak ediyor. bazen yeni öğrendiği bir şeyi ulan ben bu çağ atlatan filozofun eserlerini neden okumadım diyebiliyor insan. evet bunlar aslında insanın kendi yaşamı için bile devrim, büyük devrim…insanın içindeki uzun zamandır çıkmayan geyiğin ortaya bir anda haşırt diye çıkmasına da yol açabilir, evet bakıp görmeli…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 17/09/2008 by in Başka birtakım hassasiyetler, Genel and tagged , , .
%d blogcu bunu beğendi: