Dr. C. Cengiz Çevik (Klasik Filolog) – Blog

Birtakım filolojik hassasiyetler: Eskiçağ ve günümüze dair kişisel okumalar ::: İstanbul Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı bölümü, Dr.

>Bir NBA SLAM DUNK 2008 & Gerald Green Yazısı

>

Bir NBA SLAM DUNK 2008 & Gerald Green Yazısı
Cengiz Çevik

2008 All Stars Slam Dunk’ta 2008 tane takla atarak havada, smacını bassa da koca göbek magic ve sevimli yüzlere puan s.çan nba ve “sevgili basketbol severler”e yaranamayacak adamdır Gerald Green. Bu geceki (Slam Dank gecesi!) hırsıyla ve ayakkabısını çıkarıp, üstüne imzasını basarak jüri masasına koymasıyla, yani her türlü kötü çocukluğuyla Gerald Green bundan sonra NBA’de Rudy Gay ve Pau Gasolle birlikte trio oluşturmuştur gözümde, evet! (Taze aldığım bir habere göre Gerald Kirk Snyder, 2010 2. tur draft hakları ve miktar para karşılığında Houston’a gönderilmiş, daha iyi oldu! Timberwolves da ne ola ki!)

Gerek içi geçmiş jüri gerekse sms ve nba.com üzerinden oylarını kullananların yüzde 78’i Howard dedi, anlaşılır gibi değil. (Aslında anlaşılır yani, en azından ben anlayabildiğimi deklare ettim değil mi?) Green’in gerek jüriye gerekse herkese karşı soğuk ve itici tavrı aksi bir şekilde güler yüzlü melek + superman Howard’a artı puan kazandırdı. bu insanları anlamak mümkün, çağ onlara basketbol deyu bir eğlencelik vermiş, gülüp eğlenirlerken bir de kötü çocuklar ayrıkotu şeklinde ortamın düğün-dernek havasını bozmayıversin diye düşünüyorlar. Ben o beş dakikalık süre içinde oyumu Green’e verdim. Onun yeşil çoraplarıyla bastığı smacı ve doğumgünü pastasındaki mumu söndürerek yaptığı o ilginç şovu daha hoş buldum. İnternet üzerinden oy verenlerin %22’lik kısmı içinde yer aldığım için mutluyum, zira bunun böyle olacağını biliyordum. Gerçi oylamanın ne kadar sağlıksız olduğu çeşitli forumlarda konuşuluyor, bilemeyeceğim o kısmını işin.

Dedim ya sevimli yüzler, iyi çocuklar sevilir, düğüne gelip de somurtarak arkada ayakta takılarak kendini içkiye veren deri ceketli pis tipler itilir. Öyle ki Green bundan sonra Nba’de her Memphis yiğidiyle birlikte benim de adamımdır. Şöyle azınlıkta kalarak, kötü çocuğun şeytani avukatlığını üstlenmek ne tatlı be kardeşim, sömür sömür bitmiyor, sonumuz “God is dead” e varmıştır, farklı bir çıkarsamayla Nietzsche’nin yoluna bir kez daha düşmüşüzdür! Evet biraz ex cursus’a ihtiyaç duyuyorum. Hem Yahudilik hem Hiristiyanlık feci derecede şefkat ve merhametle insanlığın zihnini uyuşturmuştur, Howard’a slam dunk’ı kazandıran da bu karakterdir, hatta güzide basketbol yorumcumuz Kaan Kural‘a “Green yerine Moon finalde Howard’la yarışmalıydı” dedirten de aynı perişan hezeyandır. Moon da aynı sevimlilikteydi ya, ondan bağdaştırdım onu da, evet!

Sen beyaz ayakkabını çıkarıp da üstüne imzanı basıp jüri masasına koydun ya, ardından soyadına öykünen yeşil çoraplarınla jüri önünde smacını bastın ya, bunu da hür iradenle, kazanma hırsınla, şebeğe dönüşmeden, Howard gibi iyi çocuğu oynamadan yaptın ya (hem Howard’ınki smaç bile değildi, uzaktan topu hayvan gibi itmekti!), gecenin kahramanı bana göre de sensin, yüzde 22’ye göre de.

Ha bunu sen asla oku(ya)mayacaksın, bu yüzden hiç de üzgün değilim oğlum.

Olsun böyle devam et sen, ya da etme!

Sizleri Green’in Slam Dunk 2008’deki showuyla baş başa bırakıyorum!

***

2 yorum yazılmıştır

Yazan:virtus | Tarih: 22/2/2008
Konu: Bir NBA SLAM DUNK 2008 & Gerald Green Yazısı

Senin de yazdığın gibi zaten Superman’ın hareketi smaç bile değildi ve yarışmanın adı “SLAM DUNK”.


Yazan:jimi | Tarih: 22/2/2008
Konu: Erdem ‘e
Valla Gerald Green bambaşka bir performans sergiledi, gerçi Slam dunk öncesinde Youtube’a düşen videolardan anlaşıldığı kadarıyla, adamım Rudy Gay’in hayranlarına seslendiği “bana benden istediğiniz smaç tarzını yollayın, Slam Dunk’ta basayım” temalı videoya (işte bu: http://www.youtube.com/watch?v=N3FbX-17iOY ) karşılık Green makaraya alarak onu başka bir video (işte bu: http://www.youtube.com/watch?v=PTqhktDrm_M ) hazırlamıştı, “al bakalım bunu basabilirsen bas bakalım” deyip. Bunu kazanma hırsına veriyorum, kazanma hırsı kutsal bir zıkkımdır. Saygı duyulasıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 13/07/2008 by in Başka birtakım hassasiyetler, Genel and tagged , , , , , , .
%d blogcu bunu beğendi: